Hurtownia B2B produktów ogrodniczych i związanych z przyrodą

Hurtownia B2B produktów ogrodniczych i związanych z przyrodą

Blog

trays

Nowa linia ekologicznych artykułów ogrodniczych wykonana jest z materiałów, które są biodegradowalne i/lub pochodzą z recyklingu. Wszystkie produkty oraz ich opakowania zostały zaprojektowane, wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska i są całkowicie pozbawione plastiku.

Ekologiczna alternatywa

Doniczki oraz tacki uprawowe są wykonane z biodegradowalnej i 100% masy papierowej. Nici do wiązania kwiatów, czy też ziół nawinięte są na papierową szpulkę, a owinięte są ekologiczna osłonką. Drut do wiązania, pierścienie oraz klipsy do roślin zostały wykonane ze stali galwanizowanej.

Nasze ekologiczne artykuły ogrodnicze są:

  • trwałe
  • biodegradowalne
  • nadające się do recyklingu
  • przyjazne środowisku
  • opakowane w papier z recyklingu
  • nadruk wykonany tuszem na bazie wody

Biodegradowalne doniczki

Te biodegradowalne doniczki są idealne do uprawy warzyw, ziół czy też kwiatów. Po osiągnięciu odpowiedniej wielkości sadzonki można przesadzić do ogrodu. Doniczki dostępne są w 3 rozmiarach, zostały wykonane z przetworzonej masy papierowej, dzięki czemu są w pełni biodegradowalne. W krótkim czasie ulegają one całkowitemu rozpuszczeniu, a korzenie, które dzięki temu są nieuszkodzone, mogą bez przeszkód rozwijać się w glebie. Doniczki są pakowane po 18 lub 24 sztuki i opakowane w papierową osłonę.

Praktyczne tace do uprawy

Tacki uprawowe, tak jak doniczki został wykonane z biodegradowalnej masy. Oferują one możliwość zasadzenia większej ilości lub różnorodnych nasion. Tace idealnie pasują do naszych mini szklarni, które również można znaleźć w naszej ofercie.

Podłoże bez torfu

Nasze krążki są produkowane z naturalnych włókien kokosowych z nawozem startowym, dzięki czemu są absolutnie pozbawione torfu! Torfowiska pochłaniają dwa razy więcej CO2 niż lasy na całym świecie. Jednak poprzez eliminację krajobrazu torfowego w celu wykorzystania go jako ziemi doniczkowej, emisja CO2 nagle znacznie wzrasta. Z tego względu korzystanie z tabletek kokosowych jest o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

Ekologiczna mini-szklarnia

Tacki do uprawy wykonane w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu (w rozmiarach S i L) to idealna mini-szklarnia dla sadzonek. Różnej wielkości tace do uprawy idealnie wpasowują się w dostosowane do nich pojemniki. Umożliwia to proste założenie ogrodu w zamkniętym pomieszczeniu a następnie przeniesienie sadzonek do gruntu w zaledwie kilku krokach. Mini szklarnie posiadają regulowane otwory wentylacyjne ,a ze względu na swoje wymiary idealnie nadają się do ustawienia na parapecie.